background

Kurz EAV/EAD – podzim 2023

8.10.2023 10:005.11.2023 17:00

Akupunktura a orgánová diagnostika jsou nedílnou součástí tradiční čínské medicíny TČM. Akupunktura je ve své kolébce prováděna na základě pulzové diagnostiky, bez které má daleko nižší účinnost. Bohužel je subjektivní a trvá velmi dlouho, než ji žáci zvládnou. Západní svět ji nahradil objektivní metodou EAV (elektroakupunktura podle Dr. Volla). Akupunktura se ale provádí i u zvířat a pro použití v oblasti veterinární, vyvinul Ing. Tomáš Sychra obdobnou diagnostickou metodu, kterou nazval EAD (elektroakupun­kturní diagnostika). Obě diagnostické metody využívají měření změn v elektrickém poli akupunkturních orgánových drah na povrchu těla. Podle těchto změn se terapeut řídí při vlastní akupunktuře nebo při výběru bylin, potravních doplňků a homeopatika.

Akupunktura a diagnostika EAV/EAD ze sebe vzájemně vycházejí a proto je nabízíme ve dvou vzájemně navazujících kurzech. Učební materiál je rozdělen do dvou samostatných částí, z nichž první je věnována převážně akupunktuře a jejím základům a druhá navazující, je věnována právě diagnostice  a diagnostickým výstupům použitelným nejen v akupunktuře, ale i v dietologii, bylinářství, homeopatii, shiatsu a v dalších celostních léčebných metodách a léčebných systémech. Není činěn rozdíl v léčbě lidí a zvířat a kurz je proto společný.

Ing.Tomáš Sychra patří mezi odborníky, kteří v České republice pracovali s EAV od prvopočátku, kdy se tato metoda k nám dostala. Nejprve spolupracoval s MUDr.Václavem Kajdošem. To bylo v době, kdy byl zaměstnanec IKEM a později, již jako pracovník Ústavu sportovní medicíny vyvíjel samostatně přístroje na EAV. Následně, opět s MUDr.Kajdošem se podílel na výzkumu, který EAV využíval jako přístroj na kontrolu zdravotního stavu vrcholových sportovců. Tento výzkum měl státní garanci. Poté založil vlastní firmu (1990), která se dodnes zabývá dalším vývojem přístrojů EAV a jejich aplikací v řadě zdravotních odvětví a v průmyslu krásy. Metodu EAV upravil pro diagnostiku v oblasti veterinární, kde je možné diagnostikovat hlavně koně a některá malá zvířata. Tuto metodu, vycházející z principů akupunktury nazval EAD. Patří proto mezi odborníky, kteří mají v této oblasti nejvyšší kvalifikaci. Na její vyučování získal akreditaci ministerstva školství a podílí se na její výuce v rámci studia na fakultě Tělesné výchovy Univerzity Karlovy a je zván do kurzů, vyučující lékaře.

Nabízíme kurz, který  je věnován EAV diagnostice a EAD u zvířat, jakožto evropské obdobě pulsové diagnostiky. EAV/EAD je jediná objektivní celostní diagnostika a je opakovatelná. Mapuje celý organizmus přes systém akupunkturních orgánových drah, vypovídá o distribuci čchi v organizmu a o práci jednotlivých orgánových systémů i jednotlivých orgánů. Pomocí ní je možné nejen diagnostikovat šířeníi čchi, ale zjistit i vhodnost a účinnost léků, potravních doplňků, bylin či homeopatik a také, což je významné, určit alergeny z prostředí. Metodu do klinické praxe zavedl německý lékař Reinhold Voll M.D., po něm nese jméno. Voll doplnil systém dvanácti akupunkturních drah o dalších osm a propojil akupunkturu s homeopatií. Vznikl tak celek, který je ale do dnešní doby doplněn o další aplikace.

Pro potřeby veterinární praxe modifikoval tuto metodu Ing.Tomáš Sychra a nazval ji EAD. Tato metoda diagnostikuje základních 12 orgánových systémů a blíží se tradiční pulsové diagnostice. V diagnostice zvířat a zejména koní  je to jediná doposud známá objektivní celostní diagnostická metoda. Metoda je dnes již propracovaná a ověřená na souboru cca 1500 koní a asi stovce psů.

Každý účastník kurzu obdrží diplom o jejho absolvování.

Zahájení kurzu 8.10. 2023 od 10:00 do 17:00

Další termíny přednášek 22.10. a 5.11. 2023  

Závěrečná zkoužka bude dohodnuta individuálně.

Cena kurzu  je  19 990 Kč

Po platbě je vystaven daňový doklad

 Počet účastníků je omezen a proto platí přednost dřívější přihlášky.

Do 30.9.2023 složte zálohu ve výši 5000 Kč, kterou potvrdíte svojí přihlášku. Záloha je nevratná. Zbytek kurzovného uhraďte do zahájení kurzu.

Pro bezhotovostní platbu použijte  č.ú. 2400765175/2010, vedeného u Fio Banka a jako V.S. uveďte svoje telefonní číslo pro identifikaci platby.

Přihlášky posílejte mailem na symed@symed.cz a napište do ní své jméno a příjmení, adresu a telefonní číslo.

Kurz se uskuteční  v Centru DRUID, Davídkova 24, Praha 8

Další informace na telefonu 603245117

This entry was posted in Kurzy, Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář