background

Platby a platební podmínky

Přišlo EET a ta nám upravuje podmínky, jak provádět hotovostní platby. Musíme tedy přijmout opatření, která jsou v souladu se zákonem.  Vystavujeme účtenky s unikátním kódem a pro bezhotovostní platbu faktury. V zásadě se pro nás ale nic nemění, jen paragon jsme nahradili tištěnou účtenkou. Náš účetní systém nám to umožňuje i v terénu.

Při výjezdech ke zvířatům nebo při jiných teréních výjezdech je praxe následovná. Jelikož se množí případy, že přijedeme na místo určení a zákazník buď není k dosažení, ač si vyšetření s námi dohodl a objednal, nebo nemá po provedení vyšetření prostředky na jeho úhradu, zavádíme pro část ceny vyšetření zálohovou platbu předem. Cena vlastního vyšetření je dána  naším ceníkem a proto je předem známa, cestovné určíme podle kilometrovného uvedeného v Mapy.cz. Výše zálohy na kilometrovné je vzdálenost uvedená na servru Mapy.cz vynásobená 2 (cesta tam a zpět) a cenou 10 Kč/km (může se změnit při změně ceny pohonných hmot). Tedy vypočítáme ho podle vzroce vzdálenost x 2 x 10. V případě více zákazníků při jednom výjezdu se cestovné rozpočítává.

Zákazníkovi po jeho objenání naší služby pošleme výzvu k platbě, kterou předem uhradí na náš účet. Bez jejího připsání se výjezd neuskuteční. Doúčtování podle skutečně ujetých kilometrů provedeme bezprostředně po vyšetření a zahrneme ho do celkové částky včetně bylinných produktů či dalších požadovaných úkonů. Zákazník zaplatí v hotovosti jen rozdíl. Též zákazníkovi předáme fakturu za provedenou platbu předem.

V případě, že se výjezd neuskuteční z důvodů na naší straně (porucha vozidla, nemoc, jiné provozní důvody), buď se dohodneme na dalším termínu nebo uhrazenou částku celou vrátíme.

V případě, že se objednané vyšetření neuskuteční z důvodů na straně zákazníka, buď se dohodneme na novém termínu a nebo zaplacená částka je nevratná a pouze zákazníkovi pošleme faktru na zaplacenou částku, jako by vyšetření proběhlo.

This entry was posted in Články, Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář