background

Svatební slib trošku jinak

Počátkem léta jsme měli tu čest, být přímými účastníky svatby, kde snoubence oddával uprostřed krásné přírody náš druid Boi Ec. Nechci tuto svatbu nazývat pohanskou, ani keltskou, ač mnoho rysů těchto obřadů v sobě nesla. Byl to svatební slib dvou lidí a atmosféru jejich svatebníhdne stvořilo místo, příroda a přítomní lidé. Místem byl krásný zatopený lom a oltářem byl kámen.

Již ráno se oba snoubenci očistili ve vodě, propojili se v myšlenkách s okolní přírodou a tím, co bude dál.

V poledne vylétli z hnízda pod trámem obytného domu dva mladí ptáčci, snad jako symbol jejich nového života. Hosté a příslušníci rodiny pomohli vyzdobit místo svatebního obřadu a v maličkostech, které položili na oltář, přinášeli přání do života dvou lidí. Celý den plynul beze spěchu a v radosti a ke svatebnímu slibu došlo v čas, kdy tomu i sama příroda chtěla pomoci. Nepršelo a usmálo se Slunce. Když se blížil večer, odevzdali novomanželé prostřednictvím ohně vše, co zdobilo místo jejich slibu. Požádali tím , aby se přání druhých na oltář přinesená vyplnila.  Na místě to vypadalo, jako by se ten den nic nestalo, ale stalo se velmi mnoho. Ne tak, jak bylo naplánováno, ale jak se stát mělo. A pak už se jen slavilo, jedlo a pilo a dobře všem bylo. Věřím, že se těm milým lidem všechna přání vyplní a jejich láska bude trvat v různých podobách tak dlouho, že ani smrtí neskončí.

V takovém partnerském vztahu je jediným právem a povinností láska k druhému člověku a odpovědnost za vše, co život s ním přinese.

Pokud se rozhodnete pro takovýto manželský slib, váš vztah potrvá tak dlouho, jak dlouho potrvá vaše láska a pokud by se měli vaše cesty někdy rozdělit, je nutné při rozdělení svého majetku a uspořádání dalšího života použít více diplomacie, tolerance a odpovědnosti než hádek. Pohanská svatba může být jedinečným a neopakovatelným zážitkem a opravdovým splynutím duší navěky a také cestou lidí, kteří své životy spojili a nepotřebují k tomu ani občanských, ani církevních obřadů a zápisů v matrikách.

Pokud si chcete vyzkoušet své rozhodnutí s někým žít a chcete mít jistotu, zda je vaše láska tak silná a vaše odpovědnost za toho druhého tak velká, můžete se nechat oddat na jeden rok, podobně jako to činily dvojice v dávných dobách.

Zatím nevíme o žádném páru, které Boi Ec již oddal na zkoušku, který by si své rozhodnutí později rozmyslel. Po roce naopak svůj úmysl potvrdili při dalším svatebním obřadu. Tentokrát již nastálo.

Letos vstupuje Měsíc 30.7. do druhé poloviny své dorůstající fáze a 7.8. toto krásné období vrcholí úplňkem. Tato doba je časem oslav keltského svátku Lughnasad a také jedním z nejkrásnějších období na tento slib.

…. Druid Boi Ec bude na oslavách Lughnasadu v Nasavrkách, kde se souhlasem místního klanu Boii uctí na naší pouti živel země. Je to pro vás příležitost ho vyhledat a podstoupit obřad manželství na zkoušku.

 

napsala: Magdalena Floriánová

This entry was posted in Články, Duchovno, Lidé, Šamanismus. Bookmark the permalink.

Napsat komentář