background

KURZY A SEMINÁŘE OD ZÁŘÍ 2018 do září 2019

 Na základě vašich dotazů a přání pořádá Centrum Druid v tomto a následujícím roce kurzy a semináře zaměřené na životní styl, zdraví, historii a duchovno. Možná si řeknete, že toto uslyšíte všude, ale pojetí životního stylu, zdraví, alternativní léčby a duchovna, které poznáte na našich seminářích je v mnohém odlišné. Toto učení, myšlení a životní styl provází Středoevropany již od dávných dob a prošlo přirozeným vývojem tak, jak jej po mnoho let předávala jedna generace druhé. Není psáno v knihách, není vyučováno, ani vnucováno jako módní trend. Je součástí života některých lidí a praktikováno pro jejich osobní potřebu, je také předáváno, aby mohlo posloužit dalším generacím.

Můžete si vybrat seminář, který vás zaujme nejvíce. Cyklus seminářů je však celkem, který na sebe vzájemně navazuje a tak vám jednotlivé semináře nemusí dávat úplný smysl. Poslední semináře druhé a třetí části jsou pro zájemce, kteří mají zájem o duchovno a také pro ty, kteří nás oslovují a mají zájem o uchování tradice a jejího předávání. Tyto semináře nelze absolvovat jednotlivě, neboť předchozí semináře jsou pro ně přípravou.

První část

PŘIROZENÝ ROČNÍ CYKLUS STŘEDOEVROPANŮ

Seznámí vás s průběhem roku, který není řízen kalendářem, ale přírodou a zákony vesmíru. Poznáte zákony zapsané do historie a tradice našich předků. Logiku jejich pevných i pohyblivých svátků a smysluplnost, která přinášela spokojenost jejich života, zdraví jim i přírodě. V průběhu roku, který je vždy ovlivněn rokem předchozím a stejně tak ovlivňuje rok následující, nemůžeme my změnit nic, ale pozitivně, nebo negativně ovlivnit budoucnost můžeme. Příroda si žije podle svého rytmu a rozumu. Můžete se naučit číst v určitý čas znamení, která nám příroda a volně žijící živočichové dávají a s pokorou k těmto okolnostem prožít spokojeně svůj život a vytvořit nejen sobě hezkou budoucnost.

ŽIVEL, KTERÝ PROVÁZÍ VÁŠ ŽIVOT

Možná si uvědomujete přítomnost některého s živlů díky přidělení v rámci svého horoskopu. Živly nás však velmi ovlivňují a každého jinak. Je to dáno časem našeho početí a narození a právě tyto dominantní živly ovlivňují náš životní styl, zájmy, práci, bydlení a především bylinnou léčbu a naše zdraví a celoživotní štěstí.  Dozvíte se, jak je důležité naučit se žít se svým živlem a udržet v harmonii ostatní živly.

ŘEČ MÉ OSOBNOSTI  - NALEZENÍ ZPŮSOBU PROJEVU A POSÍLENÍ VAŠEHO SEBEVĚDOMÍ

Workshop, který vám umožní prezentovat to, o čem si myslíte, že ovládáte nejlépe, ale zároveň vám umožní poznat i jiné možnosti. Je mnoho způsobů, kterými můžete ukázat to nejlepší z vás a uvědomit si, hodnotu a jedinečnost svých schopností, tak aby vás tato cesta dovedla k tomu, že se budete mít rádi takoví, jací jste.

Část druhá

TRADIČNÍ STŘEDOEVROPSKÁ LÉČBA – její minulost, přítomnost a budoucnost

Povídání na téma našich bylinek, jejich správného použití a využití. V době globalizace léčby, přebytku léčebných prostředků a ovlivnění mnoha civilizačními směry a kulturami se naučíte rozpoznat, co je pro vás z hlediska bylinné léčby nejprospěšnější a jak přizpůsobit svůj životní styl tak, aby pro člověka nejpřirozenější léčba, měla stejný úspěch jako v době našich babiček. Jak a kdy byliny sbírat, uchovávat a používat. Jak číst v moudrosti přírody a umění vnímání proměny.

WYDA

Myšlení a životní styl, který změní váš pohled na cvičení, meditaci a práci s životní energií. Vylepšíte si fyzickou kondici podle vašich potřeb a schopnosti. Uklidníte své myšlenky a dostanete se do stavu harmonie se svým okolím. Naučíte se pracovat s energií, tak že ji nebudete pouze čerpat, ale i darujete svému okolí. Pochopíte, že největší úspěch v praktikování tohoto stylu dosáhnete, když výsledek svého cvičení nebudete hledat na sobě, ale naleznete jej, pokud se rozhlédnete kolem sebe a budete vidět krásu a štěstí v okamžiku, který se vám podařilo vytvořit.

Část třetí

KELTSKÉ SVÁTKY – život mezi časy, obřady a rituály

Osm zastavení v čase keltského roku a obřady a zvyky s nimi spojené. Od počátku keltského roku a nového cyklu přírody projdete jiným vnímáním kalendářního roku, spolu s rituály a magií úplňku a novu. V rámci této části budete mít možnost projít teoretickou i praktickou částí celého cyklu, který vás provede i následujícím kalendářním rokem.

SILOVÉ ZVÍŘE – VÁŠ OCHRÁNCE A DRUHÉ JÁ

Seminář, který vás provede cestou k příteli a průvodci vaším životem. Silové zvíře je obraz toho, co je ve vašem životě, jako váš stín a dobrý rádce ve vašich rozhodnutích. S jeho pomocí se můžete dostat tam, kam vaše vlastní schopnosti nedosáhnou. Není jen vašim stínem, ale i obrazem vašich myšlenek a často spojeno s živlem, který provází váš život. Projdete jinou podobou vnímání a vstoupíte do jiného světa, kde budete mít možnost poznat, oslovit a případně si přivést své zvíře.

Pokud vás tento cyklus seminářů a praktických částí zaujme natolik, že se stane vaší životní cestou, je možné individuálně projít učením v našem Centru Druid rozšířeném o mnoho dalších informací a zkušeností, které vám pomohou vytvořit základ vaší vlastní cesty.

Konkrétní termíny budou vypsány u jednotlivých akcí.

Pokud máte zájem a umíte uspořádat akci, tak s některými tématy může přijet i za vámi do vašeho bydliště. V případě zájmu volejte na 603245117 a nebo piště na centrumdruid@seznam.cz.

This entry was posted in Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář