background

Komunikace s koněm a mimosmyslové vnímání

17.10.2020
10:0016:00

Komunikace s koněm se odehrává na mnoha úrovních a podle toho se dělí i lidé, kteří s koňmi pracují. Na straně jedné je komunikační slovník, který mezi sebou koně používají v rámci druhu a pak to, čemu říkáme komunikace člověka a koně v rámci sportovních disciplín, pracovního použití koně až po jeho postavení jako domácího miláčka. Komunikace je různá podle „škol“, které nás učí říci si koni o to, co po něm požadujeme. Někdy jsou to metody dost drsné a někdy naopak metody pracující s takzvanými pozitivními podněty. Údajně bez tlaku.

V našem kurzu budeme pracovat především na úrovni komunikace blízké té, kterou koně mezi sebou přirozeně aplikují a kterou můžeme promítnout do pracovního využití koně v celé řadě již zmíněných disciplín. Smyslem této spolupráce je nastolení stavu, kdy kůň pracuje přesně, nenudí se a naše požadavky vykonává ochotně. Základ vychází z původní španělské školy modifikované americkými indiány a do dneška se nám tento odkaz dochoval jako styl vaquero.

Do této práce můžeme promítnout i takzvané mimosmyslové vnímání, které podstatně snižuje míru potřebného tlaku pobídky a nebo ji zcela odbourá. Právě mimosmyslové vnímání je to, co odlišuje od sebe špatné a dobré jezdce, aniž bychom si to uvědomovali.

 

Kurz se uskuteční na Ranči Jablonná u Příbrami 17.10.2020 od 10 hodin

Cena pro zájemce s koněm 1200 Kč

Cena kurzu pro diváky je 600 Kč

Minimální počet  přihlášených je 5.

Počet účastníků je omezen a proto platí přednost dřívější přihlášky a úhrady kurzovného. Maximální počet  účastníků s koněm je 5. Počet diváků bez koně 15.

 

Pro bezhotovostní platbu použijte  č.ú.  2400765175/2010, vedeného u Fio Banka a jako V.S. uveďte svoje telefonní číslo pro identifikaci platby.

Přihlášky posílejte mailem na symed@symed.cz a napište do ní své Jméno a Příjmení a telefonní číslo, podle kterého identifikujeme platbu.

Další informace na telefonu 603 245 117

Občerstvení není možné v rámci Ranče. Oběd je možné zajistit v restauraci v Dolních Hbitech.

 

This entry was posted in Kurzy, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář