background

Kurz akupunktury a přidružených technik

5.2.2022 10:0011.6.2022 17:00

Komu je kurz určen:

Kurz je určen pro různé profesní skupiny. Proti minulým ročníkům bude výuka nezbytných základních informací pro všechny společná.  Ty musí znát každý akupunkturista. Poslední přednášky se budou lišit podle profesního a zájmového zaměření.

Tímto členěním kurzu tak bude dalko více času na rozdílné speciální praktiky a postupy pro jednotlivé akupunkturní specializace.

Specializace:

1.  akupunktura zaměřená na humánní nemoci

2.  akupunktura zaměřená na zvířata

3.  akupnktura pro nelékařské profese (maséři, kosmetičky atd.)

Letos otevíráme další semestr studia akupunktury a přidružených technik pro ty, kteří se chtějí těmto technikám věnovat v rámci své profese a platné legislativy. Mohou se ho účastnit i absolventi  z jiných akupunkturních škol, kteří si chtějí doplnit své znalosti v oboru.

Osnovy a rozsah výuky v našem Centru je výsledkem čtyřicetiletého studia a praxe Ing.Tomáše Sychry. Ing Sychra pracoval v sedmdesátých a osmdesátých letech jako klinický a výzkumný pracovník v prestižních zdravotnických zařízeních. V nich se podílel na vzniku a práci řady specializovaných akupunkturních ambulancí a učil řadu současných lékařů akupunkturistů a později i veterinářů.

Sám byl studentem kurzů pořádaných ILF Praha a NOZOCO Brno a žákem našich předních lékařů akupunkturistů jako MUDr.Milady Barešové, MUDr. Václava Kajdoše, prim.MUDr.Jiřího Marka, prim.MUDr.Richarda Umlaufa a dalších. Na svém kontě má přes 40 odborných a vědecký pojednání proslovených na národní i mezinárodní úrovni a publikovaných v řadě časopisů. Složil též lékařskou specializační atestaci.

V roce 1990 založil firmu Symed Ing.Tomáš Sychra, která se specializuje na celou problematiku akupunktury a přidružených technik a poskytuje moderní výchovu pracovníků v tomto oboru. Zabývá se i výrobou pomůcek a přístrojové techniky pro akupunkturu.

Naše studium probíhá formou přednášek a konzultací vždy jednou měsíčně o víkendu. Žák musí absolvovat všechny přednáškové dny. V době mezi přednáškami dostávají žáci další a studijní materiály k opakování přednesené látky. Na konci studia, po absolvování všech přednášek se skládá závěrečná zkouška a je vydáno potvrzení o absolvování studia a studující obdrží diplom. Kurz je vzdělávací a nikoli rekvalifikační ve smyslu Živnostenského zákona.

Studium je diferencováno podle specializace studenta na oblast humánní medicíny, veterinární medicíny a dalších profesí.

Rozsah studia. Studium je věnováno tradičním představám celostní medicíny, pracující s pojmy taoismu, jako je životní síla čchi, principy Jin a Jang, vliv okolního vesmíru na biologický objekt a nahlížení na organizmus jako na jeden celek. K řízení organizmu prostřednictvím orgánových okruhů je použito pět základních pilířů tradiční čínské medicíny a to léčebná dieta, bylinná léčba, akupunktura, dechová cvičení a speciální gymnastika a masáže. Dále je studium věnováno i akupunktuře a jejím neinvazivním odnožím v návaznosti na další metody TČM. Je probírán systém orgánových drah a systém akupunkturních bodů na nich ležících, dále některé speciální mikrosystémy a mimodráhové body. Jsou probrány způsoby stimulace akupunkturních bodů i tradiční pulsová diagnostika. Speciálně se také probírají funkce jednotlivých akupunkturních bodů a jejich specifická účinnost.

Akupunktura a orgánová diagnostika jsou nedílnou součástí tradiční čínské medicíny TČM. Akupunktura je ve své kolébce prováděna na základě pulzové diagnostiky. Západní svět ji nahradil objektivní metodou EAV (elektroakupunktura podle Dr. Volla) a v oblasti veterinární EAD (elektroakupun­kturní diagnostikou Ing.Sychry). Proto je v přednáškách vysvětlen i princip této diagnostiky.

Zahájení semestru       

5.2.2022 (10 až 17 hod) pro všechny skupiny společně

5.3.2022 (10 až 17 hod) pro všechny skupiny společně

 

8.4.2022 (10 až 17 hod) pro všechny skupiny společně

  

7.5. 2022 (10 až 17 hod) humánní akupunktura

21.5.2022  (10 až 17 hod) akupunktura pro nelékařské profese 

 

11.6.2022 (10 až 17 hod) veterinární akupunktura

 

Závěrečná zkoužka je v dalším individuálně dohodnutém termínu.

Cena kurzů je  14 990 Kč. 

V termínu do 23.1.2022 zaplaťte zálohu ve výši 5000 Kč. Zbytek můžete uhradit na první přednášce 5.2.2022

Záloha je potvrzením přihlášky a proto je nevratná.

(ke každé platbě bude vystaven daňový doklad)

Minimální počet  přihlášených je 5. Při menším počtu účastníků platí ceny jako u individuálního kurzu.

Počet účastníků je omezen a proto platí přednost dřívější přihlášky a úhrady kurzovného. 

 

Pro bezhotovostní platbu použijte  č.ú.  2400765175/2010, vedeného u Fio Banka a jako V.S. uveďte svoje telefonní číslo pro snadnější identifikaci platby.

Přihlášky posílejte mailem na symed@symed.cz a napište do ní své Jméno a Příjmení, adresu bydliště a telefonní číslo, podle kterého identifikujeme platbu.

Přednášky se uskuteční v  Centru DRUID, Davídkova 24, Praha 8 a veterinární praxe na Ranči Jablonná

Další informace na telefonu 603 245 117

 

 

 

 

 

   

 

This entry was posted in Kurzy, Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář