background

A je to tady zase – pyly

Včera na cestě za mými koníky jsem jel kolem Radotínského potoka. Svítilo sluníčka a jaro bylo cítit otevřeným oknem auta. Proti tmavým borovicím ostře kontrastovaly žloutnoucí jehnědy.

Jak zafoukal mírný vánek, pyl z jehnědů na chvilku vytvořil lehký obláček kolem. Hned mě napadlo, že to je letos opět tady a objeví se respirační problémy lidí i zvířat a zvláště koní. To je každoroční obraz předjaří. Zase kašel, rýma, dušnost, pálení a slzení očí a případně i vyrážka. Znáte to? Opakuje se to každým rokem a většina lidí čeká, jestli to letos nebude lepší? A ono nebude. Jedná se o alergii na pyly a další alergeny jako plísně, prach, peří či roztoče. Někdy pomohou hormonální léky či antialergika, ale toto je jen přechodné řešení. Jedná se o poruchu imunity.

Méně známé je to, že se porucha imunity dá léčit a tím bouřlivou reakci imunitního systému na přítomnost alergenů odstranit úplně nebo na delší období. A to i bez kortikoidů.To jste nevěděli? Řešením je jednoduché a bezbolestné vyšetření systému vnitřních orgánů a jejich vzájemná harmonizace. Imunitní systém změní odezvu na celou řadu přirozených přírodních látek a přestane je považovat pro tělo za cizorodé. Přestane se proti nim bránit alegickou reakcí. Vyšetření, které nás informuje o stavu řídicích funkcí vnitřních orgánů, se jmenuje EAD, a podle něj se vyberou přírodní bylinné extrakty na harmonizaci činnosti postižených orgánů. U těžších případů se mohou použít i homeopatika. Na základě tohoto vyšetření lze upravit reakce imunitního systému a alergické reakce vymizí a nebo se zmírní.

Řešení to je elegantní, koně ani člověka nezatěžující, a obvykle je buď trvalé nebo vydrží na delší dobu (rok, dva i více let) a po té době se léčba jednoduše zopakuje.

Platí obdobně u lidí. Je to skvělá šance.

This entry was posted in Články, Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář