background

Kurzy o bylinách

Program kurzů o užití bylin – podzim 23

Nabízíme kurzy o užití bylin z pohledu tradiční středoevropské léčby. Nahlédneme i dále do minulosti, aby bylo možné si uvědomit, jak nutné je respektovat lokální systém přírody, střídající se časová období v průběhu roku a vliv Slunce a Měsíce.  Užití bylin k léčbě předchází současnou farmacii a lékařství a díky tomu jsme přežili jako lidstvo do dnešní doby. I v současnosti může být bylinná léčba významným doplňkem moderní medicíny, ale někdy je i jedinou možnou cestou léčby.

V kurzu se dozvíte, jak jednotlivé byliny působí, podle čeho je vybírat a kombinovat a jak je uchovávat k léčebným účelům. Také se dozvíte o celé řadě bylin, které možná ani neznáte a pochopíte, jak upravit svůj životní styl, aby mohla být bylinná léčba maximálně účinná.

Kurz je rozdělen na jedno- a dvoudenní tematické přednáškové úseky, což je praktické z pohledu toho, že se vám některý termín nemusí aktuálně hodit, ale můžete si znalosti doplnit při dalším opakování v pozdějším termínu.

16. 3. a 17. 3.  2024- Dva dny – Byliny mezi časy

Na tento kurz navazují níže uvedené jednodenní kurzy

23.2.2024. – Jeden den – Léčba pomocí bylin a živlů

24.2.2024 -  Jeden den – Řeč těla rostlin a jak jí porozumět

 

Cena jednoho přednáškového dne je 2500 Kč bez DPH.

 

Platbu kurzovného zaplatíte na první přednáškové hodině.

Přednášky probíhají v Centru DRUID v Davídkově ulici 602/24 v Praze 8. Začátek přednášek je v 10 hodin a konec v 16 hodin.

Přihlášky a dotazy posílejte na mail symed@symed.cz.

 

This entry was posted in Lidé, Lidé, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář