background

Moje cesta k šamanizmu a Druidům

K práci s energií jsem se dostal díky akupunktuře. Přes jógu a Tai-ti jsem se dopracoval až k cvičebnímu systému keltských Druidů, k Wydě. Wyda je ale na rozdíl od jógy spojena s cvičením v silovém poli různých přírodních atributů a elementů. Je to ve své podstatě magický obřad a proto jsem se začal o práci Druidů zajímat hlouběji.

Druidismus je velmi rozsáhlé učení a druidské chápání světa vychází z šamanizmu. Mojí cestou tedy bylo vzdělávat se v tomto prastarém oboru práce s energií prostoru. Mojí učitelkou se stala Caitlin Matthews.

 

 

Šamanka a spisovatelka Caitlin Matthews

Caitlin je moje učitelka a iniciátor mého vzdělávání se ve speciálních znalostech. Caitlin mě přesvědčila, že šamanizmus není divadlo, ale služba světu. Tedy ne jen lidem, ale i všem živočichům, rostlinám a Zemi.


Je to pár let a od té doby jsem ušel dlouhou cestu. Moje duchovní jméno je

Boi Ec

This entry was posted in Šamanismus. Bookmark the permalink.

4 Responses to Moje cesta k šamanizmu a Druidům

 1. Výklad karet says:

  Dobrý den, také se moc zajímám o šamanismus a jedna kartářka mi řekla, že mám cit pro vykládání karet. Proto bych se Vás ráda zeptala, jestli nevíte o někom, kdo by mi poradil?
  Děkuji!
  Klára Mlynáriková

 2. Alena says:

  Dobrý den.
  Článek mě velice zaujal. Už léta…nebo řekněme,že od malička…se zabývám okultismy (tedy vědami,které dnešní společnost nedokáže dokázat). Zajímá mě akupunktura, akupresura, feng-šuej, mineralogie, léčení barvami a především reiki…Od magie jsem zatím dala ruce pryč. I přez to,že bílá magie má vznešené myšlenky, není vždy správné to, co si myslíme natož to, co děláme. Už roky hledám učitele, který by mě pomohl najít ten správný klid a harmonii. Kdyby náhodou měl někdo zájem mi pomoci…třeba i písemně, budu velice ráda… Děkuji
  Jinak šamanismus je především o splynutí s přírodou…s jejím samotným celkem. Upřímně obdivuji každého,kdo to v dnešní době dokázal. Většinou slyším spíš přírodu plakat a tiše se těším na jaro. Jste neuvěřitelní. :-)

  • Tom says:

   Ono neexistuje bílá a černá magie. To není úplně správné rozdělení. Magie je jenom jedna. Bílé a černé jsou pouze myšlenky se kterými pracuje a i to je pouze úhel pohledu. V zásadě platí dvě základní pravidla: „Čiň co chceš, ale nikomu to nesmí škodit“. Druhé pravidlo, které je jakousi pojistkou jednání mága, říká: „Cokoli učiníš, třikrát se ti vrátí. Dobré v dobrém, zlé ve zlém“. Je proto na každém jedinci co si vybere a kolik chce riskovat? Jenže magie není podstatou šamanizmu. Je to jen prostředek, jak dosáhnout určité odezvy, reakce nebo děje. Správně říkáte, že šamanizmus je životní styl, který chápe okolní prostor jako živý a proměnný a učí nás s ním komunikovat. S pozdravem Boi Ec

Napsat komentář