background

Masáže koní

2.4.2016
10:0016:00

Masáž je základní rehabilitační úkon po námaze nebo sportovním výkonu či po jiné zátěži. Nabízím více druhů, z čehož každý je určen pro jiný případ. Masáž napomáhá koni též cítit lépe tělo a tím ho činí spolehlivějším a šikovnějším na jízdárně i v terénu. Masáž se může  používat i jako příprava před obsedáním. Koně je možné připravit i metodou strečinku na stávající výkon a uvolnit jeho svaly.

Strečink

Příprava koně na zátěž, uvolnění svalů a jejich prohřátí před soutěží nebo před sportovním výkonem, uvolnění hřbetu a zprostupnění plece a zádi.

 

TTouch system

Systém masáží podle Lindy Tellington Jones, které uvolňují a působí na psychiku a zklidnění koně. Je indikována též u koní s psychickými problémy, nebo u koní lekavých.

 

Maegrova masáž

Bodová masáž na odstranění svalových spasmů z přetížení po velkém fyzickém výkonu nebo sportu. Používá se při ztrátě motivace, nebo jestliže se objeví stranová nerovnoměrnost pohybu, kulhání nebo kůň projevuje příznaky bolesti. Může pomoci i v případě kohoutího kroku.

Regenerační aromatická masáž

využívá účinků éterických olejů, navozuje uvolnění a uklidnění a povolení svalového napětí. Působí celostně i u úrazů.

Tygrování

Akupunkturní neinvazivní metoda stimulace aktivních bodů teplem. Působí hojivě a slouží k celostní terapii řady onemocnění stejně jako akupunktura. Používá se i u poruch hybnosti, poruch imunity a jako regenerace po operacích a onemocněních v širším kontextu

Fotostimulce

Neinvazivní forma akupunktury. Její využití je ve všech indikacích jako jehlování v celostní terapii onemocnění, u kterých není přerušena příslušná akupunkturní dráha operační jizvou nebo po úrazu. Světlo působí antisepticky a používá se i na plísňová onemocnění, u seborrhoických dermatitid koní, dále u  řady dalších kožních onemocnění a napomáhá hojení jizev po úrazech.

 

Lymfatická drenáž

se používá u otoků končetin a nálevek a při poruše lymfatického systému. Působí ale i na zvýšení imunity a vyčištění organizmu od toxinů po zátěži nebo po nemoci.

 

Cena kurzu je  500 Kč pro diváka  a 1000 Kč pro účastníka s koněm

 Cena kurzu platí pro platbu provedenou minimálně 14 dní předem, v tomto případě tedy nejpozději  do 1234.2016

Po tomto datu a při platbě u prezentace bezprostředně před kurzem  se cena zvyšuje o 50%.

Pro bezhotovostní platbu použijte  7500765175/2010, vedeného u Fio Banka a jako V.S. uveďte svoje telefonní číslo pro identifikaci platby.

Přihlášky posílejte mailem na symed@symed.cz a napište do ní své telefonní číslo

Kurz se uskuteční na Ranči Jablonná u Příbrami.

Další informace na telefonu 603245117

V případě špatného počasí je k dispozici krytá hala.

This entry was posted in Kurzy, Zvířata. Bookmark the permalink.

Napsat komentář