background

Westernová sedla

Jsem jezdecky orientován na western a tak není divu, že s koňmi pracuji podle konceptu výchovy vaqueros. Je to systém, který za všech okolností upřednostňuje koně a jeho zdraví a pohodu. V práci s dobytkem je nezbytné kvalitní sedlo, které jednak chrání hřbet koně, jezdci poskytuje pohodu a jistotu a umožňuje v podstatě drezurní vedení koně. Zárove|ň od sedla vyžaduji kvalitu a výdrž, pěkný vzhled a samozřejmě i nízkou cenu, pokud to jde s ohledem na kvalitní materiál.

 

Pro toto vše jsem si vybral sedla z ekonomické řady firmy Westman. Majitel firmy Milan Nepustil o této řadě napsal následovné:

 

Tato sedla v economy provedení jsou vyráběna v odnoži dílny WESTMAN SADDLERY.
Sedla WEST STAR jsou stavěna sériově a zpracování odpovídá sériové manufakturní výrobě. Je to relativně levná řada sedel, postavených na stejně kvalitních kostrách a ze stejně kvalitního materiálu, jako jsou zakázková sedla z domovské dílny Westman Saddlery.

TYPOVÁ NABÍDKA SEDEL

V kompletní nabídce sériových sedel naleznete zatím 8 typů sedel, v několika barevných variantách a provedení. Jak budou nové modely vznikat a budou fakticky k mání, budou také postupně zařazovány do aktuální nabídky.
Současná nabídka je v této šíři:
Wade s tvrdým posedlím (délka posedlí 15-1/2″)
Wade s měkkým posedlím (délka posedlí 15-1/2″)
Cliff Wade s tvrdým posedlím (délka posedlí 16-1/2″)
All Around – Basic (délka posedlí 15-3/4″)
Barrel (délka posedlí 15″)
Reining (délka posedlí 16″)
Cutting (délka posedlí 17″)
Calf Roper (Rodeo-Man) (délka posedlí 15-1/2″)
All Around (Rodeo-Lady) (délka posedlí 15-3/4″)

Co můžete očekávat od nové značky westernových sedel?
Odpověď je jednoduchá – co nejkvalitnější sedla v porovnání s konkurenční tuzemskou výrobou v cenové hladině 20.000 – 25.000,- CZK.
Z důvodu naplněného pořadníku v domovské dílně Westman na více jak rok dopředu (v kategorii zakázkových sedel) nezbýval žádný čas na výrobu sedel v nižších cenových relacích, a také nás mrzela absence kvalitních sedel v naší nabídce, určené pro mladé, začínající, či méně movité jezdce. Vyřešil jsem celou záležitost externím spolupracovníkem, samostatně pracujícím pod dohledem nad kvalitou výstupu. Od celého počinu si slibujeme rychlejší polosériovou manufakturní výrobu na ověřených FRW kostrách, které jsou běžně používané v sedlech Westman. Materiál k jejich výrobě (useň, kování, šicí materiál) je shodný jako u zakázkových sedel Westman – jediný rozdíl je v tom, že pokud mají být sedla ze shodných kvalitních materiálů, ale za menší peníze než sedla zakázková, musí vznikat rychle. Zachovali jsme klasickou technologii zpracování a zkombinovali ji s detailně promyšlenými jednoduchými střihy a liniemi lehkých sedel, které by se měly stát typickým znakem pro tuto značku - sedla se sedlovým závěsem Inskirt nebo Double Dee, v přírodní nebo dvou odstínech hnědé barvy, s jednoduchou přírodní nebo černou hranou, nezdobené nebo zdobené jen linkou…). Zakládáme si též na kompletní typové nabídce sedel, takže zde pořídíte speciální sedlo pro barrely, reining, roping, cutting, ale také wade sedla pro vaquero styl nebo all aroundová sedla pro rekreační ježdění a turistiku na koni.

Zde prezentovaná sedla jsou ukázkou z celé řady, která se neustále rozšiřuje.  Já některá sedla jezdím na svých koních na rodeu i na různých akcích. Můžete mě tam kontaktovat, sedla si prohlédnout v reálu a případně se v nich i projet.

Ceny sedel se pohybují v rozmezí 23 až 25 000 Kč

 

Obrazová část nabídky:

 

Napsat komentář