background

Masáže

Masáž je základní a nenahraditelný prostředek přípravy člověka či koně nebo psa na výkon a jeho  regeneraci po něm. Také po různých úrazech je masáž vynikající rehabilitační prostředek, který by se neměl opomíjet. Ze své praxe mohu nabídnout speciální  masáže:

 • Bodové masáže
  Bodové masáže, jejichž základem je stimulace určitých, přesně daných akupunkturních bodů. Tato masáž aktivuje jednotlivé orgánové akupunkturní celky a navozuje harmonii fyziologických procesů a zvyšuje odolnost
 • Masáž podle Lindy Tellington Jones
  Masáž podle Lindy Tellington Jones je více zaměřena na psychiku. Pomocí jejích speciálních masážních hmatů se působí na psychiku koní a malých zvířat a to hlavně ve smyslu uvolnění, relaxace a zvýšení psychické pohody. Je jí možné použít i jako jeden z prvků ovlivnění psychických problémů.
 • Masáž podle Maghera
  Masáž podle Magheraje typickou masáží tam, kde došlo v důsledku sportovního výkonu nebo úrazu k vytvoření svalových spasmů, které se postupně zhoršují a omezují využití zvířete. Bývá to hlavně po přetížení. Jde o masáž působící na hluboké svalové struktury a odstraňuje myogelosy a snopce “slepených” svalových vláken. Vede k prokrvení a uvolnění svalů a k jejich hluboké relaxaci.
 • Lymfatická masáž a drenáž
  Lymfatická masáž a drenáž se používá hlavně u otoků končetin a jako prostředek  zvyšující čištění organizmu. Tím dochází k menšímu zatížení imunitního systému a ke  zlepšení obranyschopnosti. Používá se i při doléčování po některých otravách z pastvy.